Rozhovory s prof. Kulhánkem

Profesor Petr Kulhánek z katedry Fyziky FEL poskytl rozhovory o výzvách doby Covidové do letního a zimního vydání časopisu Pražská technika. Tento zpravodajský časopis, který redakčně a graficky zpracovává Česká technika – Nakladatelství ČVUT přináší zajímavosti a novinky z dění na ČVUT.

Prof. Kulhánek hovořil o svých zkušenostech jak ze studentských let, tak i o svých pedagogických začátcích na ČVUT. Především se však rozhovory týkaly současných změn stylu výuky, které nastaly kvůli koronavirové pandemii, která způsobila, že se již rok setkávají vyučující se studenty pouze virtuálně. Pozitivním výsledkem této stávající situaci je větší dostupnost výukových materiálů a přednášek všem zájemcům online. Nicméně kontakt studentů s pedagogy je podle prof. Kulhánka nenahraditelnou zkušeností a to především pro začínající studenty, stejně tak jako možnosti různých expedic a návštěvy špičkových světových pracovišť.

Diváci pořadu České televize Věda 24 měli možnost zaznamenat dvě vystoupení prof. Kulhánka. První na téma Bruslení na ledu a druhé o Rychlovarných konvicích.